Шпаргалки для батьків підлітків

Бути батьками підлітків нелегка справа!)) А коли дитині років 15-16 і взагалі може з’явитися відчуття безпорадності, розгубленості, нерозуміння своєї ж дитини і того що з нею відбувається.

Які дії необхідно зробити в першу чергу?

Перше, що потрібно зробити, це визначити проблему. Можливо то незрозуміла поведінка Вашої дитини. Чи потужні емоції гніву, роздратування, страху, або різкі зміни настрою. Можливо Ваша дитина втратила цікавість до того, чому раділа раніше, часто перебуває в пригніченому стані, відмовляється зустрічатися з друзями, занадто самокритична. Або має труднощі зі стосунком в школі/коледжі/ліцеї, дитину цькують, шантажують і тп. Або ще щось, палітра незрозумілого в цьому віці може бути достатньо різнобарвною. Спробуйте визначити коли проблема з’явилася і скільки триває

Коли проблема визначена, може допомогти знайти відповіді усвідомлення фізіологічних особливостей підліткового періоду.

Наприклад, підліткам важливо спати не менше 9 годин. Тільки недосипання може стати причиною роздратування, емоційних вибухів, вразливості, проблем з концентрацією уваги і тп. Важливо пам’ятати про потужний гормональний вир в крові дитини, який невгамовно спонукає до дорослішання, викликає напругу  і це виснажує саме по собі. Може бути нестерпним, якщо на додачу накопичується втома.

Що робити батькам в такій ситуації?

Також корисно замислитися, що фізіологічні зміни загострюють і психологічні потреби в безпечній прив’язаності, автономії, скеруванні, як жити в цьому дорослому світі. Для підлітків надважливо знайти відповіді на внутрішні питання типу: «Хто я? Який я? Що таке дружба? Що є любов’ю? і тп.». Що ж робити батькам? Це дійсно важко витримати не лише дитині, яка вчиться бути дорослою, а й її оточенню. І дуже важлива мудра поведінка дорослих. Розумне і тактовне скерування дитини. Підлітків потрібно більше слухати, бути контейнером для їх емоцій. Своєю поведінкою давати послання: «Ти важлива (-ий) для мене» «Я поряд і ти можеш розраховувати на мене» «Я не завжди розумію тебе,підкажи чим можу допомогти». Дослідження проведені в Англії довели, що кожен десятий підліток має симптоматику психічного розладу. І поведінка дорослих може торкнути в бік хвороби, або в бік здоров’я.

Якщо проблемна поведінка Вашої дитини триває більше двох тижнів, Ваші спроби безрезультатні, або дитина закрилася і не ділиться з Вами. Не зволікайте зі зверненням до психолога. Вчасне втручання, найкраща профілактика.

Насолоджуйтеся батьківством, будьте здоровими і щасливими!

Автор статті: Практикующий психолог в методе когнитивно-поведенческой

терапии в работе со взрослыми, подростками и детьми

Величко Юлия Викторовна

Форма записи на прием


Заказать обратный звонок
Как к вам обратиться:
Ваш телефон:
Тема звонка:

Меню

Обратный звонок