Тривожні дітки у когнітивно-поведінковій терапії (КПТ)

      Тривога, всім нам відоме відчуття.  Так само, як і у дорослих, у дітей відчуття тривоги не привносить комфорту в життя.  Коли тривожні діти попадають до психолога, то в першу чергу ми проясняємо, хто в сім′ ї є тривожний. Як правило, один із батьків обов′язково скаже «Я теж такий! За все переживаю, хвилююсь». Тобто тип нервової системи передається генетично, плюс виховання тривожним мамою чи татом або батьківська гіперопіка формують в дитині тривожну особистість.

Народжуючись, діти не знають і не вміють реагувати на світ. Вони спостерігають за нашими, дорослими реакціями, а після, копіюють,  архівують і проявляють. Якщо дорослий часто надто переживає за дитину, дитина найчастіше чує фрази «Стій!», «Впадеш!», «Там небезпечно!» «Можеш вдаритися!… Не біжи! Не лізь на гірку!…» Тоді в дитини формується поняття про світ наступне —  «Світ небезпечний!». І дитина починає за все переживати, за себе, за маму, за близьких людей.

     На допомогу в роботі з тривогою приходить когнітивно-поведінкова терапія. Саме цей напрямок терапії допомагає зрозуміти дітям природу їх тривоги та дає важілі управління цим почуттям.

     Працюючи з дітками та їх тривогою ми розбираємо та розглядаємо механізм, який запускає тривогу. А саме:

TD1

           Бажано на реальній ситуації, щоб для дитини було зрозуміло. Наприклад:

TD2

Дитина переживає, що з нею на вулиці щось може погане трапитися.

       Цим самим ми показуємо, що проблему дитина підтримує сама, а не щось чи хтось інший. Після цього ми працюємо над доказами «ЗА» і «ПРОТИ». Щоб знайти, які докази існують, що це правда, а яка докази можна знайти, що це неправда. Ми працюємо над розхитуванням віри дитини в хибну думку. Не можна відразу взяти і забрати її захисний механізм (адже тоді це буде невдалою терапією).

Наша задача в тому, щоб дитина почали сумніватися у своїй думці. І коли це станеться, тоді ми можемо просуватися далі. Чому саме КПТ? Тому що саме вид цієї терапії  має когнітивні техніки (ті, що дозволяють працювати з думкою та з тим, що ми думаємо про своє мислення), техніки на емоційну саморегуляцію (робота над емоціями, навчанням їх ідентифікувати та регулювати), поведінкові експерименти (працювати над змінами в поведінці з допомогою психотерапевта) та вміти прислухатися до свого тіла і володіти ім..

     Діти, які мають надмірну тривогу охоче йдуть на співпрацю, адже тривога дуже виснажує дитячий організм (а також і дорослий). Працюючи з дітьми, необхідно завжди пам′ятати, що ведучою діяльністю у дітей є ігрова. Тому кожна сесія КПТ, в нас перетворюється на цікаву пригоду, яка завжди дає дитині новий ресурс, новий ракурс бачення, інакші переживання. І лише КПТ навчає дітей бути самім собі психотерапевтом. У цій терапії ми навчаємо дітей технік, методик, якими вони володіють та застосовують для регуляції власних станів, для змінення думок, для гармонізації власного світу!

Заказать обратный звонок
Как к вам обратиться:
Ваш телефон:
Тема звонка:

Меню

Обратный звонок