Як пом’якшити адаптацію першокласників 

     Новий навчальний рік – вирій емоцій: і радість, і хвилювання, і тривога, і страх, і інтрига та ще багато інших відчуттів. Все це відчуває дитина перед першим днем навчання. Всі ці ж самі емоції переживають і їх батьки. Адже мами та тати тепер будуть в новому статусі – батьки школярів. Тому говорячи про адаптацію дітей, не забуваємо також про адаптацію батьків.

   Всі дорослі, чиї діти йдуть до 1-го класу хвилюються через те, а як їх дитина сприйме школу, новий колектив, навчальний процес?

  Сьогодні ми спробуємо дати корисні поради, які б допомогли пом’ягшити адаптацію першачків.

      По-перше, для того, щоб створити позитивний настрій, потрібно багато розмовляти з дітьми про школу. Ділитися своїми якимось позитивними спогадами (що подобалось в школі), стимулювати пізнавальний інтерес (адже там дійсно є багато всього цікавого). Залучати майбутніх першокласників до спільних походів за шкільним приладдям. Коли дитина має змогу обрати собі зошити, пенал, рюкзак, вона отримує задоволення та гордість, за те, що приймає активну участь у своїй підготовці до такого важливого етапу в житті – як похід до школи. Можна спланувати та організувати сімейне свято на честь 1-го вересня. Прикрасити кімнату дитини кульками, купити торт, відверто радіти та підтримувати свого школярика. Щоб цей день зафіксувався в пам’яті дитини, як надзвичайна подія.

      По-друге, йдучи до першого класу, не забудьте розвантажити дитину. Мається на увазі від секцій. Ваш малюк вступає в новий статус – статус школяра. Це велика відповідальність, на нього нахлине велика кількість нових вимог, функцій. Для того, щоб дитині було легше сконцентрувати увагу на навчальній діяльності, необхідно звільнити маленького школяра від інших навантажень. Достатньо на перший рік навчання шкільної діяльності. Дітям потрібно після школи відпочивати, щоб їх нервова система мала час на спокій. Важливий зміст має правильний режим дня. Якщо для дитини розробити режим, та слідкувати щоб вона його притримувалась, то ваш школяр не буде дуже сильно виснажуватися.

      По-третє, для того, щоб бути в курсі всіх справ, активно спілкуйтесь з дитиною, будьте поруч, вчіться активно слухати. Давайте зворотній зв’язок, висловлюйте вашу думку на ситуації. Але ніколи не дозволяйте собі критикувати вчинки чи слова вчителя! Так як найбільший авторитет для молодших школярів, це вчитель. Напевно не раз почуєте «Мама, ти робиш не правильно. А Марія Іванівна сказала, що треба ось так!». Тому тримайте тісний зв’язок з вчителем, цікавтесь як ваша дитина приймала участь на уроках, як відбувається комунікація з іншими дітьми. Не обмежуйтесь питаннями до дитини «Чи ти поїв? Чи повісив на місце форму? І таке інше». Намагайтесь розмовляти про почуття, емоції, які переживала ваша дитина за день. Будьте підтримкою своїй дитині та радниками.

      І четвертий, дуже важливий момент, це сприйняття батьками нової ситуації. Адже вони також мають безліч переживань і страхів за своїх дітей. Саме на перший рік навчання потрібно неймовірний запас терпіння, врівноваженості та толерантності по відношенню до дитини, класу, вчителів і взагалі всієї освітньої системи.

  Батьки, не втрачайте самоконтролю!

Будьте уважні до своїх дітей, терплячі!

Давайте більше відповідальності, адже ваші дітлахи стали школярами, а це значить що вони стали трішки дорослішими!

Частіше використовуйте слова та фрази «Я відчуваю гордість за тебе», «Мені подобається як ти працюєш», «Це дійсно прогрес!», «Я радий твоїй допомозі», «Я рада, що ти спробувала це зробити» і таке інше.

 Насолоджуйтесь кожною миттю, кожним днем, адже 1-й клас буває лише раз в житті, і саме як ви його пройдете, залежить подальша мотивація і бажання до навчання!

  Подоляк Наталія

Заказать обратный звонок
Как к вам обратиться:
Ваш телефон:
Тема звонка:

Меню

Обратный звонок