Прості фобії (страхи)

Серед поширених психологічних проблем, з якими може зіткнутися людина, є прості фобії і страхи. Люди, які стикаються з простою фобією і страхом, впевнені в тому, що боротися зі страхами немає необхідності, і практично не звертаються до фахівців для вирішення цієї проблеми. Насправді проста фобія є серйозною проблемою. Вона проявляється, як дуже сильний страх, що виникає як реакція на тригер або факти, на які людина реагує почуттям підвищеної тривоги і страхом, що паралізує її та заважає нормально функціонувати в повсякденному житті.

Причини і ризики

Фобії (страхи) загрожують:

tick
За рік з цим стикається близько 100 осіб на 1000 населення
tick
Більше 50-ти різних видів страхів
tick
З простими фобіями найчастіше зустрічаються представниці слабкої статі
tick
На 75 тисяч осіб всього один страждає кумпунофобіей

  1. За дослідженнями вчених стало відомо, що за рік з простими фобіями і страхами стикається близько 100 осіб на 1000 населення.
  2. Серед простих фобій за міжнародною класифікацією виділяється більше 50-ти різних видів страхів, які зустрічаються частіше інших.
  3. З простими фобіями, які викликають нав’язливі стани, найчастіше зустрічаються не чоловіки, а жінки.
  4. На 75 тисяч осіб всього один страждає від такої простої фобії, як кумпунофобія, що представляє собою боязнь гудзиків.

Симптоми фобій (страхів)

Серед всіляких фобій, з якими може зіткнутися людина, варто виділити такі основні види, з якими стикається більшість з нас:

Види фобій:

brain
Ситуаційні – виникнення страху при конкретної ситуації
brain
Страх перед живими істотами
brain
Страх перед ін’єкціями і кров’ю

 

 

Але для того щоб можна було бути впевненим в тому, що ви або близька вам людина зіткнулась з простою фобією, дуже важливо звертати увагу на такі супутні симптоми:

brain brain brain
Почуття запаморочення і прискорене серцебиття Тремтіння по всьому тілу Неприємні відчуття, що виникають в області живота або навіть нудота
brain brain brain
Відчуття задухи або нестачі повітря Страх опинитися в непідконтрольній ситуації Почуття того, що людина починає сходити з розуму

По суті, кожна проста фобія супроводжується виникненням панічного стану. У тому випадку, якщо такі симптоми проявляються в певній ситуації, коли перед вами знаходиться об’єкт, що викликає у вас страх, можна з упевненістю стверджувати про те, що у вас спостерігається, принаймні, проста фобія. Але, не дивлячись на те, що цей вид захворювання є найпростішим серед інших можливих видів фобій, це не говорить про те, що звертатися з такою проблемою до фахівця не слід. Не варто боротися із захворюванням самостійно, оскільки фахівець зможе прискорити цей процес і зробити його максимально ефективним.

Лікування фобій (страхів) за допомогою КПТ

До категорії найбільш ефективних методів лікування не тільки простих фобій (більше читайте в нашій статті: Прості або ізольовані фобії), але навіть панічних станів та інших тривожних розладів належить когнітивно-поведінкова терапія.

Основний принцип КПТ простих фобій – це робота з дезадаптивними думками (катастрофічними прогнозами). В основі результату – проведення поведінкових експериментів (покрокової експозиції в ситуацію), що поступово розриває цикли, які підтримують страх, та в яких знаходиться людина.

Процес лікування фобій

Процес лікування простих фобій включає в себе такі етапи:

inspiration inspiration inspiration inspiration inspiration inspiration inspiration
Проведення навчання пацієнта щодо суті фобії (псіхоедукація) Проведення когнітивних технік і поведінкових експериментів Робота з захисною поведінкою Профілактика рецидиву

  1. Діагностика й обстеження. Навчання пацієнта щодо суті фобії (псіхоедукація).
  2. Виявлення специфічних, катастрофічних прогнозів і їх реструктуризація за допомогою когнітивних технік і поведінкових експериментів.
  3. Робота з захисною поведінкою. Покрокова експозиція.
  4. Робота з профілактики рецидиву.
Замовити зворотній дзвінок
Як до вас звернутися:
Ваш телефон:
Тема дзвінка:

Меню

Обратный звонок