Чи така страшна психотерапія

photo

Вступ

Бути чи не бути? Йти до психолога, чи ні? Чи потрібна професійна допомога, або так, «саме вирішиться»?

Ми не звикли ходити до психолога для вирішення своїх проблем і часто у важких ситуаціях покладаємося виключно на підтримку рідних і поради «досвідчених» людей. Але, навіть найближчі люди, які щиро піклуються про вас, можуть пропонувати щось, спираючись тільки на свій життєвий досвід. Чи підійде вам чужий досвід? Ви впевнені?

У той же час психологи і психотерапевти дають свої рекомендації, ґрунтуючись на методах і методиках, які мають доказову базу і затверджені протоколи терапії. У кабінеті психолога до ваших послуг квінтесенція останніх наукових досягнень і багатовіковий досвід міжособистісних відносин.

Все не так страшно

Римський філософ Сенека ще в першому столітті сказав: «Зроби перший крок, і ти побачиш, що все не так страшно!»

Перший крок до змін – це визнати, що у тебе є проблема, і мужність попросити допомоги.

Наші комплекси, деструктивні установки, ірраціональні страхи виникли не просто так – це результат негативного досвіду, стресів, психотравм. Це своєрідний щит, яким ми захищаємося від зовнішнього впливу.

Пуститися в хворобливу подорож по своїй свідомості в пошуках причини проблем, що накопичилися – важке рішення. Прийняти його разом з досвідченим психологом набагато простіше. Але для цього необхідно залишити свою зону комфорту. І ось тут несподіваними перешкодами проявляються забобони і упередження.

Забобон 1.

Досі в уявленні деяких людей психолог – це той, хто «копається в мізках», «лізе в душу» і «вивертає навиворіт». Це не так. Але саме внаслідок цього забобону багатьом пацієнтам складно відкритися терапевту і налагодити продуктивний контакт, оскільки основне їх бажання – захистити себе від вторгнення в особистий простір.

Насправді, всі дії психотерапевта спрямовані на допомогу і підтримку. Він захищає інтереси пацієнта, і тільки пацієнта. Він знаходиться поруч і супроводжує свого підопічного на шляху зцілення, а не «препарує» його.

Забобон 2.

Віра в те, що всі психологічні проблеми не є «справжніми захворюваннями» і їх можна подолати одним зусиллям волі – небезпечна помилка.

Непрофесіоналу складно розібратися в спеціальній термінології, але депресія, тривожний розлад, панічні атаки, обсесивно-компульсивний розлад та ін. супроводжуються чітко вираженими соматичними порушеннями і входять в Міжнародну класифікацію хвороб. Тому впоратись з ними може тільки професіонал.

Забобон 3.

«Що скажуть люди?» – боязнь осуду – це ще одна причина, по якій потенційні пацієнти не доходять до свого терапевта, вважаючи, що психологічні проблеми є чимось ганебним. Це помилкове уявлення.

Наприклад, депресія, за даними ВООЗ посідає третє місце після гіпертонічної хвороби та грипу. А її негативний вплив на фізичне здоров’я конкурує з діабетом, артритом і гіпертонією.

Не дозволяйте чужій думці керувати вашим життям! Якщо вас мучать тривоги, депресія, страхи, зверніться за консультацією до психотерапевта. Зробіть перший крок на шляху до зцілення!

Тільки саме важливе та цікаве
Підписатися на розсилку останніх статей