EMDR

photo

Сьогодні ми проведемо вас у світ психологічної “магії” і розкажемо про один з найпопулярніших і доказових методів роботи з психологічною травмою.

EMDR (Eye Movement Desensitization and Reprocessing) – метод, що допомагає переробити психотравму за допомогою рухів очима.

Як це працює? У науковому світі існує цілий ряд гіпотез, що теоретично пояснюють, як працює цей метод. Згідно однієї з них, травматичні події впливають на біохімічні процеси головного мозку, блокуючи систему інформаційної обробки, що призводить до «зависання» отриманої інформації про цю подію в нервовій системі. У такому випадку, можна припустити, що EMDR використовує схожий механізм, який був виявлений уві сні REM.

Трохи фізіології. Існує швидка фаза сну (REM), яка передбачає переробку інформації і відрізняється швидким рухом очей з боку в бік. Чули про те, що сни відображають те, що відбувалося з вами за день? Так і є.

В цей час психіка ретельно перебирає ваші спогади, як бібліотекар, котрий робить ревізію книг. Уявіть, що щодня в вашу внутрішню бібліотеку мозку надходить візок з книгами і брошурами – вашими спогадами. І йому потрібно зрозуміти, що відправити до архіву пам’яті, а що пора викинути. Так ми забуваємо свій номер телефону, але запам’ятовуємо, що колега купила таку ж машину, тому що психіка порахувала це важливим і відправила на полицю “От стерво!”

Але іноді в нашому житті трапляється щось серйозніше за конкуренцію зі знайомими. Якщо ситуація вибиває з колії і виявляється емоційно важкою, то в мозок приїздить не просто візок, а цілий грузовик, розвантажити який не так просто!

Такі складні спогади не переробляються і залишаються у відділі короткострокової пам’яті, продовжуючи впливати на ваше життя. Це як постійно включена сигнальна лампочка, яка блимає, навіть коли небезпека минула!

Щоб утримувати ці спогади, мозок витрачає багато психічної енергії. Але вони все одно прориваються в вашу свідомість у вигляді снів, образів, які випливають у найбільш непідходящий момент і постійно турбують. І чим сильніше ви намагаєтеся про це не думати, тим активніше ці думки будуть рватися назовні.

Саме для таких випадків і розроблено метод EMDR. На сесії під керівництвом фахівця у вас є можливість запустити природний механізм переробки. Як уві сні, але ви не спите, а навіть у певній мірі керуєте процесом! Рівень стресу при такому підході знижується в короткі терміни. Іноді спогади, які мучили роками, перестають впливати вже через кілька зустрічей.

А ось і список показань до EMDR:

  • ПТСР і часткові синдроми, внаслідок однієї травматичної події (наприклад, психологічна травма після ДТП, насильства, пожежі і т.п.);
  • Комплексні розлади після хронічної травматизації (наприклад, наслідки булінгу, домашнього насилля будь-якої форми, повторювальних одиничних травм і т.д.)
  • Гострі травматизації
  • Травматична скорбота (порушення адаптації)
  • Наслідки травм у дітей та підлітків
  • Дисоціативні розлади

    Записатися на
    консультацію