photo

Сімейна терапія, терапія пар

Ми працюємо з такими проблемами:

Консультація психолога для сімейних пар

Парна терапія є важливим інструментом для тих, хто має справу з проблемами у спілкуванні, сімейними проблемами чи просто хоче обговорити важливі теми у терапевтичному середовищі. Це допомагає парам відкрито говорити про давні почуття, усувати перешкоди у стосунках, зміцнювати близькість і рости як єдине ціле.

Якщо ви і ваш партнер хочете зміцнити і зберегти свої стосунки і думаєте про те, щоб відвідати консультацію, яка допоможе вам досягти цієї мети, є ряд речей, про які ви обоє можете подумати перед першим сеансом.

 1. Усвідомте, що терапевт не несе відповідальності за налагодження ваших стосунків.

Він / вона порадить вам самостійно внести необхідні зміни, які найчастіше відбуваються поза прийомом.

 1. Кожен повинен враховувати свою роль в проблемах у взаєминах.

Легше звинуватити іншого, ніж взяти на себе відповідальність. Прийшов час підготуватися до своєї частини. Якщо ви не готові зробити це зараз, нічого страшного. Майте на увазі, що це відбудеться у процесі консультування.

 1. Кожен повинен думати про те, що ваші стосунки значать для вас, і чи готові ви до змін.

У перший час зміни можуть здатися важкими, але, ймовірно, це теж буде пропрацьовано у процесі терапії.

Запити сімейної терапії

В ідеалі наші сім’ї або партнери – це ті, на кого ми завжди можемо покластися, у підтримці від кого ми черпаємо силу і зворотний зв’язок, до кого ми відчуваємо любов і турботу, і з ким ми відчуваємо себе близькими і комфортно, відкрито ділимося думками та почуттями . Насправді деякі сім’ї виправдовують це очікування на 100%, а в деяких випадках сім’я людини далека від ідеалу, і замість цього асоціюється зі стресом, нерозумінням, гнівом, роз’єднаністю і незадоволеними потребами.

Сімейні проблеми в якийсь момент можуть трапитися у кожній родині. Це може бути результатом проблем з поведінкою і психічним здоров’ям в сім’ї або певних стресових подій. Загальні сімейні проблеми включають:

 • часті сварки;
 • фінансові проблеми;
 • особисті травми;
 • проблеми з психічним здоров’ям;
 • розлучення.

Яким би не було джерело, неблагополучна сімейна атмосфера може сильно вплинути на функціонування кожного партнера.

Іноді у пар змішані плани. Одна людина хоче розлучитися (розійтися), а інша хоче зберегти стосунки. У подібних випадках терапія може допомогти подружжю вирішити, чи хочуть вони розлучитися або що потрібно змінити, якщо вони хочуть залишатися разом.

Якщо стане очевидно, що цей шлюб не може тривати, терапія може бути способом забезпечити менш токсичний розкол. Затяжні, безладні розлучення багато в чому пов’язані із неможливістю відпустити. Якщо пара зможе осмислити своє рішення і перестати звинувачувати одне одного, вони зможуть рухатися далі в більш здоровий спосіб, який заподіє менше шкоди всім учасникам.

Допомога психолога

Когнітивно-поведінкова терапія, яка фокусується на тому, як думки впливають на поведінку, є поширеною формою терапії як для окремих осіб, так і для пар. КПТ, що зародилася на початку 20 століття і набула широкого поширення серед працівників психіатричних служб, спирається на великі дослідження.

КПТ заснована на ідеї, що думки контролюють ваші почуття, а почуття контролюють ваші дії. Якщо ви можете зрозуміти і змінити думки, ви зможете змінити свої почуття і дії. Під час КПТ терапевти спочатку спробують визначити, як пари думають про проблеми, а потім допоможуть їм навчитися змінювати свій образ мислення. Терапевти можуть попросити пацієнтів виконати вправи, щоб побачити, як їхні думки впливають на їхнє повсякденне життя і як вони можуть змінитися.

Йдеться про формування терпимості до відмінностей і про те, щоб навчити пари приймати ці відмінності. Це також стосується розвитку поведінкових навичок, таких як спілкування, вирішення проблем, управління конфліктами, і дозволяє парі залишатися на зв’язку одне з одним.

  Записатися на
  консультацію