Травма сфокусована КПТ

Травма-сфокусований підхід когнітивно-поведінкової терапії

Коли ми звертаємося за допомогою до звичайного лікаря або психотерапевта, хочеться відчути покращення нашого стану якомога швидше, так як ми приходимо до фахівця при наявності проблеми, яка викликає певний дискомфорт, який заважає радіти і спокійно жити. Травма сфокусована КПТ – це саме той метод, який дає можливість розібратися з тим, як психологічна травма впливає на ваше життя і як позбутися від неї в дійсно короткі терміни. Це короткостроковий підхід до психотерапії в якому може вистачити всього 12 сеансів. Звичайно, він може використовуватися і довші періоди часу, але все залежить від потреб та індивідуальних особливостей клієнта.

З якими труднощами допомагає травма сфокусована терапія

Даний вид терапії справляється з безліччю проблем. Вона допомагає розібратися з достатньо великою кількістю травм. Фахівці виділяють три основних види цього явища: гострі, шокові та хронічні. Крім цього, саму психологічну травму можна ділити на види. Вид визначається через виникнення травми, а саме її причини. Видів всього чотири:

 1. травми втрати,
 2. травми власних помилок,
 3. екзистенційні травми,
 4. травми відносин.

І цей метод допоможе впоратися з будь-якою існуючою травмою. Це стосується, як і дитячих, так і травм, отриманих в дорослому віці.

Запис на прийом до психолога за даною методикою

Чому варто записатися до психотерапевта саме за цією методикою і як вона працює?

Даний вид терапії включає в себе, як і окремі сеанси, так і спільні групові заняття. Формування терапевтичних відносин з клієнтами є одним із головних завдань для травма сфокусованої КПТ. Завдяки такому підходу у пацієнтів зменшуються симптоми депресії, тривоги і посттравматичного стресового розладу, проблеми сексуальної поведінки, сорому, травматичних переживань і сприяє розвитку міжособистісної довіри і соціальної компетентності.

Що дає робота за даною методикою, і чи є у неї план, за яким ви будете йти?

 • Для початку ви розбираєтеся з тим, чому травма так сильно впливає на ваше життя зараз.
 • Потім ви вчитеся формувати індивідуальні релаксаційні навички.
 • Далі йде навчання ефективному вираженню емоцій.
 • Далі йде розповідь про травму, в якій ви описуєте свої особисті травматичні хвилювання.
 • Пізніше, ви навчитеся володіти навичками спогадів про травму в природних для вас умовах, щоб подолати уникнення ситуацій, які вже не є небезпечними, але які нагадують вам про первісну психічну травму.
 • Потім йде супутня групова терапія, яка допомагає вам і учасникам групи розмовляти один з одним про психічну травму.
 • Заключний етап – це підвищення вашої безпеки і розвитку в майбутньому, а також придбання інших навичок, які потрібні вам для припинення психотерапії.

Найголовніше, що ви не будете одні в один з найважчих періодів у вашому житті. У вас завжди буде підтримка і розуміння, які так важливі при терапії. Разом з психотерапевтом ви пройдете кожен етап і знайдете спокій і щасливе життя.

  Записатися на
  консультацію