photo

Психотерапія подружніх пар

 • Консультація подружніх пар
 • Коли слід звернутися за консультацією
 • Як проходить системна терапія пар

Консультація подружніх пар

Терапія для пар – це тип психотерапії, при якому терапевт, допомагає двом людям, залученим в романтичні або подружні стосунки, отримати уявлення про їхні стосунки, розв’язати конфлікт і підвищити задоволеність стосунками. використовуючи різні терапевтичні втручання. Хоча практика парної терапії може варіюватися в залежності від теоретичної орієнтації терапевта, вся сімейна терапія, як правило, включає наступні загальні елементи:

 • Зосередження уваги на конкретній проблемі (наприклад, сексуальні проблеми, інтернет-залежність, ревнощі)
 • Активна участь терапевта в лікуванні самих відносин, а не кожної людини окремо.
 • Втручання, орієнтовані на рішення і зміни, на ранньому етапі лікування.
 • Чітке визначення цілей лікування.

Коли слід звернутися за консультацією

Якщо ваші нинішні стосунки нестабільні, розлучення – не єдиний варіант: консультації для пар можуть врятувати важкий шлюб або навіть поліпшити хороший. Якщо у вас є бажання залишитися в шлюбі, вам слід звернутися до сімейного психолога. Сімейне консультування, також відоме як консультування з питань шлюбу, може бути тим, що потрібно вашим стосункам, щоб залікувати старі рани і почати все спочатку. Консультації з питань шлюбу мають безліч переваг, особливо якщо вони проводяться до розгляду питання про розлучення. Консультації можуть бути значущим способом відновити фундамент шлюбу і прояснити, чи є розлучення правильним рішенням.

Парна терапія корисна для будь-яких стосунків. Наприклад, недавно заручена пара може знайти дошлюбне консультування неоціненною можливістю обговорити очікування з приводу стосунків до весілля. Інша пара, яка вже довго разом, може виявити, що терапія для пар – це ефективний спосіб повернути в їхні стосунки почуття збудження і романтики.

Терапія для пар може вирішити поточну проблему, запобігти загостренню проблеми або просто забезпечити «огляд» щасливої ​​пари, яка переживає перехідний період або підвищений стрес. Загальні проблеми, які викликають занепокоєння при терапії пар, включають проблеми з грошима, вихованням дітей, сексом, невірністю, родичами подружжя, хронічні проблеми зі здоров’ям, безпліддя, азартні ігри, вживання психоактивних речовин, емоційну дистанцію і часті конфлікти.

Як проходить системна терапія пар

Терапія для пар зазвичай починається з деяких загальних запитань на консультації, що стосуються історії відносин, а також з деякого дослідження цінностей кожного партнера. При необхідності терапевт може використовувати початкові сеанси для кризового втручання.

Потім сімейний терапевт допоможе парі визначити проблему, яка буде в центрі уваги лікування, встановити цілі лікування і спланувати структуру лікування.

На етапі лікування терапевт допоможе парі зрозуміти динаміку відносин, що підтримує проблему, одночасно допомагаючи обом партнерам зрозуміти кожну зі своїх ролей в дисфункціональних взаємодіях. Це допоможе їм змінити те, як вони сприймають відносини і один одного.

Хоча розуміння важливе, ще один важливий аспект терапії подружніх пар полягає в реальну зміну поведінки і способів взаємодії один з одним. Психотерапевти часто доручають партнерам домашнє завдання, щоб застосувати навички, отримані в ході терапії, в їх повсякденних взаємодіях.

Більшість пар можуть відмовитися від сімейної терапії, отримавши уявлення про моделі взаємин, збільшивши емоційний вираз і розвинувши навички, необхідні для більш ефективного спілкування і вирішення проблем зі своїми партнерами.

  Записатися на
  консультацію