Що таке патопсихологическое обстеження (психодіагностика)?

photo

Для того, щоб ефективно підібрати лікування, методи роботи, необхідно розуміти з якою проблемою ми маємо справу. Для цього буде корисна психодіагностика. Це обстеження психічних процесів: мислення, пам’яті, уваги та ін. За допомогою методик фахівець виявляє їх особливості або порушення.

Психодіагностика – це не іспит, але за допомогою неї можна виявити сфери психіки, які вимагають уваги в першу чергу. Також за її результатами можна уточнити діагноз, оцінити ефективність лікування.

Дослідження проводиться клінічним психологом і триває близько 50-60 хвилин. Людина проходить певний набір методик під керівництвом фахівця. І незважаючи на те, що методики дуже прості в проходженні, вони мають багаторічну науково-доказову базу і використовуються в багатьох клініках.

Психіка – це не набір окремих психічних процесів, але складна система, в якій все взаємопов’язано. Тому і в психодіагностиці можна зробити висновок по окремо взятій методиці. Необхідно зіставити результати обстеження і дати якісну інтерпретацію. Дуже важливі висока кваліфікація і досвід фахівця, який проводить обстеження.

Тільки саме важливе та цікаве
Підписатися на розсилку останніх статей