Панічні атаки вночі

photo

Панічні атаки – приступи сильного страху, що супроводжуються пришвидшеним серцебиттям, спітнінням, головокружінням. Стає важко дихати, може з’явитися тремор, чи відчуття оніміння в руках та ногах.

Панічні атаки можуть траплятися вдень, як без видимої причини, так і у відповідь на зіткнення з трігером – предметом, ситуацією, візуальним образом, запахом, звуком, який раніше викликав почуття сильного страху.

Однак, на жаль, панічні атаки можуть траплятися не тільки вдень, а і вночі. І переживати несподіваний панічний напад вночі, під час безтурботного сну може бути вдвічі неприємніше і страшніше, аніж вдень. Відчуття під час переживання панічної атаки вночі схожі на відчуття, які ми маємо, коли нам сняться страшні сни, чи ми дивимося фільм жахів. Страх, паніка, тремтіння, дуже швидке серцебиття, прискорене дихання і єдине нестерпне бажання, – щоб це все якнайшвидше припинилося – ось що може відчувати людина, яка переживаю панічну атаку вночі. Панічні атаки дуже неприємні, трапляються несподівано, після них часто буває важко знову заснути.

Коли трапляється перша панічна атака, наявність сильного серцебиття може навести на думку про серцевий напад чи інсульт і спонукати до звернення за медичною допомогою. Панічні атаки вночі можуть погіршувати сон, стосунки з рідними, призводити до підвищення рівня тривожності, погіршення настрою, дратівливості, і загалом знижувати якість життя.

Панічна атака і вдень і вночі супроводжується чотирма або більше з нижченаведених симптомів:

– прискорене серцебиття;

– тремтіння або озноб;

– перехоплення подиху або задуха;

– пітливість;

– страх задихнутися;

– біль або дискомфорт у грудях;

– нудота;

– запаморочення;

– дереалізація;

– страх втратити контроль або збожеволіти;

– поколювання;

– припливи холоду або жару;

– страх померти.

Однак немає диму без вогню. І панічні атаки так само не виникають без причин. Панічні атаки пов’язані з підвищеним рівнем тривоги, та відносяться до спектру тривожних розладів. Їх появі, які правило, передують тривалі, важкі та виснажливі періоди в житті, стреси (наприклад, підготовка до іспитів, великі робочі навантаження, недосипання, сімейні конфлікти), психотравмуючі події. І якщо панічні атаки з’явилися, дуже важливо пам’ятати про співчутливе ставлення до себе, відновлення режиму дня, балансу між робочим навантаженням та часом для відпочинку та відновлення, вчасне вирішення проблем.

Що робити, якщо вночі Ви відчули симптоми панічної атаки:

  1. Нагадайте собі, що Ваші відчуття – це панічна атака, приступ сильної тривоги, і, хоч її симптоми і дуже неприємні, але вони скоро минуть. Після активації симпатичної нервової системи, яка запускає реакцію «бий або біжи», обов’язково вмикається парасимпатична нервова система і заспокоює тіло.
  2. Пам’ятайте про те, що сильна тривога – дійсно дуже неприємна річ, але вона, як морська хвиля – має свій початок і кінець.
  3. Спробуйте сконцентруватися на диханні і намагайтеся робити глибокі повільні вдихи та видохи. Коли Ви відчуєте, що можете контролювати дихання, спробуйте розслабити м’язи тіла.
  4. Щоб навчитися справлятися з панічними атаками вночі, важливо пам’ятати про те, що тривога сама по собі не є небезпечною, тож варто спробувати почекати, поки панічна атака не скінчиться і не пройде сама по собі.
  5. Таким чином Ви навчаєтеся тому, що тривога – не щось, чого потрібно боятися, це не щось, з чим потрібно боротися, це не загроза.

І таким чином, панічні атаки поступово будуть слабнути. Вони стають коротшими, менш інтенсивними, і можуть взагалі зникнути.

Якщо Ви відчуваєте, що панічні атаки дуже виснажують Вас і стає важко справлятися самостійно, на поміч може прийти когнітивно-поведінкова терапія, науково-доведений метод допомоги при панічних атаках та панічному розладі, який допоміг багатьом людям у всьому світі. Здоров’я Вам!

Тільки саме важливе та цікаве
Підписатися на розсилку останніх статей