photo

Патопсихологічне дослідження. Навіщо це потрібно?

Патопсихологічне дослідження. Навіщо це потрібно?

Патопсихологічні дослідження – це дослідження психіки людини психологічними інструментами, тобто, тестами. Це дослідження дозволяє отримати об’єктивну картину наявності або відсутності психічних розладів. Патологічна психологія – це галузь психологічного знання, така ж, як і вікова психологія. Медичний психолог досліджує психіку як здорових, так і психічно хворих людей. Психологи трохи інакше розуміють мислення, ніж психіатри. Про розлади мислення психіатри судять по розмові хворого. Проте такі розлади проявляються вже на відносно пізньому етапі розвитку хвороби. Медичний психолог зможе виявити розлади значно раніше, що, звичайно ж, вплине на постановку діагнозу і тактику лікування.

Психіатрія розвивається. До відкриття аминазина – першого нейролептика, психічно хворих лікували за принципом “піклування”, тобто, спостереження, наприклад, обмежуючи рухливість при збудженні. Такі речі, як параноя, слухові галюцинації або марення взагалі не піддавалися корекції. Для психіатра і психолога, що коригує, дані цього дослідження – істотна підмога. Тим більше, психологи і психіатри працюють в тісній співпраці. Люди побоюються звертатися до психіатра, побоюючись соціальних наслідків. Зняти страхи якраз і допоможе консультація психолога. Якщо за результатами обстеження виникнуть сумніви, то з висновком психолога, вже можна йти до психіатра. Звичайно, треба бути реалістами, – якщо є підозра на психічне захворювання, значить, потрібна допомога психіатра. Частенько, люди приймають провали в пам’яті за невротичну неуважність уваги. Бувають переконані, що у них “депресія”. Усі ці моменти серйозно ускладнюють життя, та знижують її якість. Адже достатньо витратити пару годин, як проблема може бути розв’язана радикально.

При шизофренії, наприклад, з’являються специфічні розлади мислення. Їх називають спотворенням процесу узагальнення, коли той або інший висновок робиться на парадоксальній основі. При порівнянні понять молоко і їжак, хворий мотивує своє рішення так: “є схожість – і те, і інше згортається”. Патопсихологічні дослідження допомагає провести диференціальну діагностику стану пацієнта між психологічно обумовленими невротичними реакціями і депресією при біполярному розладі. Остання є психічним захворюванням. Звичайно ж, ці два стани і лікуються по різному.

Патопсихологічні дослідження проводить і діагностику особистості. Особливості і тип характеру; є присутніми або ні емоційно-вольові розлади; структура особистого конфлікту. Ці дані дуже важливі в подальшій корекційній роботі.

    Записатися на
    консультацію