Ми часто чуємо слово меланхолія, в назві віршів, фільмів або просто в різних книгах, де нам намагаються передати настрій того чи іншого персонажа. Але чи розуміємо ми що це насправді?

Меланхолія - ​​це

Меланхолія – ​​це однин з різновидів депресії, для якої характерні такі симптоми як: ангедонія, апатія і небажання займатися чим-небудь. Іншими словами меланхолія – ​​це болюча складова нормальної печалі. В такому стані людина схильна до самокатування і втрачає самоповагу. Часто буває і таке, що ті, хто страждають даним станом досить дратівливі, уникають людей і будь-якого спілкування.

Головною проблемою даного стану є те, що багато хто плутає меланхолію з депресією, але симптоми депресивного розладу сильніші і глибші, ніж симптоми меланхолії.

Основні ознаки меланхолії

Симптоми меланхолії дуже схожі на ознаки депресії, але вони не такі глибокі і їх менше. Саме через це її часто плутають з депресивним розладом. Але все ж які можуть бути ознаки даного стану:

  • Постійне погіршення настрою. Людина зациклюється на негативних думках і емоціях, різних хвилюваннях і не може перейти на позитивне спілкування.
  • Апатія, втома і млявість. Людина завжди втомлена, у неї немає енергії і бажання робити що-небудь, аж до домашньої роботи, а також знижуються всі фізіологічні потреби.
  • Часте почуття провини. Людина відчуває провину за все що вона може зробити або сказати і як правило, це почуття необ’єктивне.
  • Гіперболізація проблем. Людина перебільшує свої проблеми, накручує себе, не може мислити позитивно, а виключно в негативному світлі. Також, вона не може займатися звичними для неї справами, так як тепер вони здаються дуже складними.

Якщо ви помічаєте за собою нехай навіть один із симптомів, то потрібно обов’язково звернутися за допомогою до фахівця. Ні в якому разі не пускайте це на самоплив, тому що стан буде тільки погіршуватися.

Як може допомогти з цією проблемою психолог?

Для початку лікування психотерапевт проводить діагностику. Це потрібно для того, щоб визначити ваш діагноз і точно розуміти, що з вами відбувається. Далі ви разом працюєте з фахівцем, визначаєте причини вашого стану і працюєте з установками і автоматичними думками, які заганяють вас у даний стан і заважають вам жити спокійним, веселим життям без сумних думок і різних хвилювань.

Найголовнішою метою фахівця є допомогти вам зрозуміти, як минулий досвід впливає на вас зараз і зруйнувати всі негативні установки, які засіли глибоко в ваших думках і створити нові, які будуть допомагати вам протягом всього вашого життя, і, звичайно ж, зробити все, щоб ви забули про меланхолію раз і назавжди.

Але важливо розуміти, що психотерапевт не чарівник і чарівної палички не існує і вам доведеться працювати разом в одній команді. Якщо ви довіритесь і будете виконувати всі завдання і рекомендації фахівця, то незабаром ви забудете про те, що меланхолія колись була присутня у вашому житті.

    Записатися на
    консультацію