Страх втрати контролю над собою досить часта проблема в нашому суспільстві, наприклад, як боязнь померти або зійти з розуму. В результаті людина закривається, не приймає ніякої участі в активному, соціальному житті, наприклад: зустріч з друзями, походи в музеї або на концерти, походи в кінотеатри або ж на різні ярмарки. Як правило, вся справа в установках і кордонах в голові людини. Звичка контролювати все в своєму житті переростає в страх втратити цей самий контроль, а найбільше над собою.

Як розпізнати такий страх у себе? Які симптоми?

Багато ознак різних фобій досить схожі між собою, але кожен страх все ж чимось відрізняється від інших.

Страху втрати контроль над собою властиві такі симптоми:

 1. Істерики. При нападі такого страху людина може почати кричати, сильно жестикулювати і навіть плакати, і відбувається це несвідомо.
 2. Клубок в горлі. Протилежним до істерики є «клубок у горлі». Людина не може сказати ні слова, закривається в своїй голові і ніяк не реагує на навколишні події.
 3. Нервовий зрив. Як правило супроводжується гнівом, істерикою і підвищеною сльозливістю разом. Але потрібно розуміти, що нервовий зрив проходить у кожної людини по-різному.
 4. Гнів і конфліктність. Напад гніву виступає як захисна реакція на страх, як ніби організму надійшов сигнал «потрібно захищатися».
 5. Меланхолія. Іншими словами – це погіршення настрою. Людина сама може не усвідомлювати чому у нього зараз такий поганий настрій.

Якщо ви помічаєте за собою нехай навіть один або два симптоми, це вже привід звернутися за допомогою до фахівця, щоб зрозуміти чому так відбувається і що з цим робити далі.

Причини, які провокують розвиток даного страху

Дуже важливо помітити, що страх втрати контролю не існує як самостійна проблема. Вона існує як частина, вид тривожного або панічного розладу, а також може стосуватися неврозу або навіть депресії.

Факторів, які впливають на даний страх не один або два, їх досить багато і ось основні з них:

 • Численні стреси
 • Підвищена тривожність
 • Перфекціонізм
 • Залежність від думки оточуючих
 • Занадто підвищене почуття відповідальності
 • Численні, складні або навіть непосильні завдання
 • Депресивні нахили
 • Почуття незадоволення своїм життям
 • Невпевненість в собі
 • Невизначеність свого майбутнього

І багато інших чинників.

Лікування страху втрати контролю над собою

Позбутися страху самостійно дуже важко, а часто навіть неможливо. Якщо ви хочете побороти боязнь втрати контролю над собою і забути про почуття тривоги, то найкращим рішенням буде звернутися за допомогою до компетентного фахівця. Він допоможе вам не тільки забути про страх, а й розбере з вами її причини, чому цей страх з’явився і також ви пропрацюєте всі ваші установки і зруйнуєте ті, які заважають вам спокійно жити.

Потрібно розуміти, що фобія – це не просто страх чого-небудь, це складова того чи іншого розладу, з яким потрібно працювати.

При роботі з страхами можна використовувати різні терапії, але які вони бувають?

Яка буває терапія?

Терапія – це процес, під час якої головним завданням є зняття, полегшення або позбавлення від проявів або ознак страху, захворювань або розладів. Тобто, ви опрацьовує всі ті моменти, які заважають вам спокійно жити.

Терапія буває дуже різною:

 1. Гештальт-терапія
 2. Майндфулнес
 3. Гіпноз
 4. Тілесно-орієнтована психотерапія
 5. Когнітивно-поведінкова терапія (КПТ)
 6. Арт-терапія

Найефективнішим способом боротьби з фобією втратити контроль над собою є КПТ. Завдяки їй ви проаналізуєте, як можуть впливати неприємні і болючі ситуації з минулого на ваші установки і автоматичні думки, позбудетеся від них і знайдете нові, які можна і потрібно використовувати далі, і вони будуть допомагати вам протягом всього вашого життя.

 

  Записатися на
  консультацію