5 наукових фактів, які вам потрібно знати про Mindfulness

photo

Вступ

Перш, ніж ви вирішите, чи варто починати практикувати усвідомленість.

Протягом останніх 20-ти років вчені все більше і більше часу присвячують вивченню ефективності практик, спрямованих на формування навичок усвідомлення поточного моменту, себе і оточення. І результати численних досліджень однозначно підтримують і підтверджують ефективність застосування цих практик.

Хоча на сьогоднішній день залишається ще дуже багато незрозумілого стосовно mindfulness і практик усвідомленості, ми з упевненістю можемо виділити як мінімум п’ять незаперечних фактів, які могли б допомогти вам при ухваленні рішення «Чи варто мені вже зараз спробувати mindfulness?»

Перелік тверджень про Mindfulness

1. Застосування практик усвідомленості однозначно поліпшить вашу увагу

Не секрет, що практики усвідомленості впливають на увагу. Вчені прийшли до висновку, що усвідомленість допомагає протистояти звиканню – схильності нашого мозку не звертати уваги на нову інформацію навколо нас. Також дослідження показали, що практики усвідомленості знижують звичку мозку «блукати» – відволікатися, і покращують здатність вирішувати проблеми.

Ще одна добра новина: було доведено, що поліпшення уваги зберігається протягом як мінімум 5-ти років після припинення практик усвідомленості.

2.Тривале і послідовне застосування практик усвідомленості значно підвищує рівень стресостійкості

Ми не говоримо, що практики усвідомленості точно знизять фізіологічні або психологічні реакції на загрози і труднощі. Але дослідження підтверджують, що mindfulness допомагає легше відновитися після стресових подій.

3.Практики усвідомленості підвищують рівень співчуття

Численні дослідження показали, що практика любові і доброти підвищує нашу здатність і бажання вживати необхідні дії для полегшення страждань. Це відбувається за рахунок зниження активності амігдали (області мозку, що відповідає за емоції) і в той же час активації відділів мозку, пов’язаних з позитивними емоціями і любов’ю.

При тривалому застосуванні практик усвідомленості значно знижується активність мозку «за замовчуванням» – тобто в той час, коли мозок не сфокусований на конкретному завданні, а включається румінація (повторне обмірковування одних і тих же думок і почуттів).

4.Практики усвідомленості позитивно впливають на відносини

У 2016 році було проведено масштабне дослідження близько 100 пар, які перебувають у відносинах. Дослідники вимірювали рівень кортизолу до і після конфлікту, що виник між партнерами. Не дивно, що рівень кортизолу підвищувався під час конфлікту, що свідчило про те, що учасники перебували в стані стресу. Але учасники, які практиковали усвідомленість, набагато швидше поверталися в спокійний стан після завершення конфлікту.

Крім цього, практики усвідомленості покращують не тільки романтичні відносини, але і відносини з дітьми. Доведено зниження рівня стресу, депресії і тривоги у батьків дітей дошкільного віку та дітей з обмеженими можливостями. Усвідомленість допомагає активувати частину мозку, що відповідає за емпатію і емоційну регуляцію, і діти батьків, які почали практикувати усвідомленість, відзначили значне поліпшення батьківсько-дитячих відносин.

5.Практики усвідомленості справляють позитивний вплив на фізичне здоров’я

Як вже було сказано раніше, практики усвідомленості впливають на зниження емоційних реакцій на стресові події.

На додаток до цього у тих, хто практикує усвідомленість, підвищується активність теломерази – ензиму, що впливає на тривалість життя клітин і, отже, на довголіття людини.

Курс Mindfulness в центрі КПТ

Якщо після всіх вищевказаних переваг ви вирішите спробувати застосовувати практики усвідомленості в своєму повсякденному житті, пропонуємо вам пройти 8-ми тижневий курс Mindfulness в нашому центрі, який включатиме такі теми:

  1. Автопілот або усвідомлене проживання життя
  2. Стрес і тривога
  3. Mindfulness при депресії
  4. Прокрастинація – навички управління часом
  5. Емоційне вигоряння
  6. Mindfulness при безсонні
  7. Практика подяки
  8. Mindfulness на роботі

Тільки саме важливе та цікаве
Підписатися на розсилку останніх статей