Депресія: коли в душі йде дощ

photo

Як це жити коли сумно?

Через два місяці осінь. Сонце почне вже не так нас привітно гріти, на листках дерев з’являться перші нотки жовтого та помаранчевого, а осінній дощ зовсім намалює сіру картину за вікном.

Природньо, що ми почнемо трохи сумувати за теплом, сонечком, відпочинком, та тією активністю, яка була у нас часі теплих днів.

І як завжди інтернет скаже нам, що у Вас депресія і дасть купу рекомендацій як її подолати. І справді, часто такі рекомендації несуть досить позитивне налаштування на трудові будні та допомагають організму перебудуватися на новий осінньо-зимовий лад.

Ми всі кинемось активно займатися спортом, радувати себе, зустрічатися з друзями, турбуватися про себе, щоб таки не потрапити в обійми депресії.

Але серед нас знайдуться люди, які вкотре в своєму житті будуть це робити з надію що таки допоможе і така довгоочікувана радість від життя повернеться і вони її відчують як ковток свіжого повітря.

Якщо Вам допомагають регулювати свій настрій активності, Ви впадаєте в сумний настрій, але потім знову повертаєтесь до нормального, звичного для Вас і, не дивлячись на труднощі в житті, відчуваєте радість та щастя, то ми можемо за Вас лише порадіти.

Але ця стаття для тієї частини людей, які вже спробували спорт, смачну їжу, нові стосунки і навіть змінили роботу, але в їхній душі йде дощ. І часто вони протягом багатьох років слухають його на самоті.

Коли депресія вперше підступає, люди шукають порятунку серед свого оточення. І завжди знайдуться ті, хто може порадити підняти настрій, допоможе це зробити, вислухає. І ніби все добре, і немає чому сумувати, але все одно чомусь сіро і сумно.

З часом, такі люди вже просто не говорять про свій стан. Вони роблять вигляд, що все добре, намагаються бути на роботі, в родині, з друзями. І навіть сміються…. але лише обличчям, розумієте, в очах радості немає.

Це і є депресія, хвороба, яка діагностується лікарем, лікується препаратами та психотерапією, відповідно до ступеня вираженості.

Термін депресивний розлад включає в себе декілька діагнозів, що на пряму пов’язані з симптомами депресії. Тому так важливо, у першу чергу, діагностувати проблему та правильно почати її вирішувати. Це може зробити лише лікар. Окрім того, депресія часто супроводжується і іншими розладами, такими як тривожність та емоційні розлади.

Отже, таке звичайне поняття як «немає настрою», що часто «в народі» називають депресією, може маскувати в собі проблеми, які складно вирішити лише рекомендаціями друзів чи інтернету.

Що відчуває людина, яка переживає депресію?

У першу чергу, такі люди більш самотні. Їхні скарги на знижений настрій з часом вже перестають мати відгук у друзів, рідних та знайомих, які на початку справді хотіли допомогти. Пропозиції спільних активностей та «вислухати друга» швидко розбиваються об міцні стіни депресії, у наших близьких просто опускаються руки, а дехто навіть уникає спілкування. Та і самому з депресією вже ніби і не хочеться бути в колі друзів чи рідних.

Є і інший бік, коли все добре, ти не сам, твоє життя йде так як ти мріяв і планував, але чомусь це не радує. А ще дуже лякає. Лякає так, що і сказати про це ніяк. Погодьтесь, як можна говорити близькій людині про таке під час спільних приємних подій чи святкування? Людина не може сама собі дати відповідь, чому те, що колись приносило радість – тепер має «сірий колір». Є все, але радості немає. Натомість сіра картинка не лише за вікном, а і в душі.

Не розуміючи себе, такі люди закриваються, змиряються зі своїм станом і часто живуть таке сумне життя без надії на порятунок протягом багатьох років. До зниженого настрою додається страх, що породжується негативними думками про себе, майбутнє, а нерозуміння та невідомість малює страшні картинки страшного фіналу. Відмовляючись від емоції радості – ми відмовляємось від відчуття щастя, що є найважливішим в нашому житті.

Але сьогодні у науки є великий арсенал доказових методів боротьби з депресією. Ми маємо можливість справитися з проблемою і повернути собі радість.

Працюючи з депресією та листаючи у пам’яті історії з життя багатьох людей, тепер я знаю відповідь на запитання «Як це жити коли сумно?» Це страшно, це боляче, це породжує безнадію та тягне на дно…

Але головне – це повірити. Те, що з Вами відбувається має назву депресія – хвороба, якій можна зарадити. Але симптомами хвороби є не нежить, підвищений тиск чи підвищення цукру в крові, а саме негативні думки, часто тривожність, відсутність настрою, радості та будь-яких емоцій пов’язаних із задоволенням.

Тому, якщо в Вашій душі йде дощ – приходьте до нас. Ми готові з професійністю підійти до Вашого недугу. Уточнити діагноз, обговорити план дій, призначити терапію. Повернути собі радість можливо, варто лише повірити та зробити перший крок. Адже сонце завжди сходить після дощу.

Тільки саме важливе та цікаве
Підписатися на розсилку останніх статей