Ігроманія

photo

Коли ти в грі!

Залежності бувають різними – від абсолютно «не шкідливих» і приємних (солодощі, кава, ін.) і аж до таких, які ведуть до самознищуючої поведінки (хімічні залежності).  Але є залежність, яка стоїть окремо від усіх інших. Це ігроманія – «захоплююче, приємно і не впливає на організм». Ніби, на перший погляд, нічого такого? Тоді чому це діагноз?

При ігроманії в мозку відбуваються такі ж процеси, що і при інших залежностях. Але ряд фактів ускладнюють проблему.

  • Доведено, що люди з ігровою залежністю переживають такі ж симптоми, що і люди з хімічною залежністю при відміні.
  • Це люди, які чи не найбільше потерпають від осуду оточуючих. При алкоголізмі ми може чути, що «людна хороша, але п’є». При ігровій залежності ми ніколи не почуємо хоч якогось співчуття. Це ізолює і ускладнює стан.
  • Ігроманія, як не одна залежність, порушує соціальні стосунки (професійні, дружні, родинні). Людина не лише опиняється в ізоляції, а і має чималі борги та сильне почуття провини. І часто це напруга, яку витримувати стає неможливо.
  • Людина чітко розуміє, що вона робить, але не може справлятися з проблемою, тому що причини криються глибше, в її особистісній структурі та роботі мозку.

Гемблінг чи  ігроманія ? В чому різниця ? Саме поняття гемблінг вилучає з процесу гри факт впливу гравця на результати виграшу. Тобто, якщо в картах людина очікує на результат спираючись на свій професіоналізм, то гемблінг – це азарт, фортуна, яка може в один момент повернутися до тебе і перевернути все твоє життя. Але цього зазвичай не стається.

Залежність від ігор входить до переліку розладів в DSM – 5

Основними симптомами є:

  • Повне поглиблення думками про гемблінг
  • Продовження, не дивлячись на негативні наслідки
  • Спроби контролю, що не дають результатів
  • Відчуття тривоги, занепокоєння при виходу з гри чи утриманні
  • Гра як емоційний регулятор
  • Гра псує стосунки, приводить до соціальних та матеріальних проблем (боргів)

Ряд цікавих фактів про ігроманію. Це є найдавніший вид залежності, яке знає людство. Ще в давні часи було знайдено предмети, що нагадують гральні кубики. Пізніше, коли вже було відомо про залежності, ігроманія стояла поряд з такими залежностями як алкоголь, морфій, кокаїн.

Робота з ігровою залежністю є непростою та тривалою. Вона передбачає, у першу чергу, обстеження, що дає можливість визначити ступінь залежності, вплив на якість життя, проблеми на час звернення. Інколи це потребує консультації у лікаря-психіатра, щоб полегшити початок роботи. Будь-яка залежність передбачає контракт роботи з психотерапевтом. Терапія 2-3 рази на тиждень, протягом 3 місяців є обов’язковою для початку роботи.

І головне, чому терапія не може скінчитися після певного часу утримання від ігор? Тому що проблема не в фізіологічних змінах організму (навчитися утримуватись від тяги) чи відновленні соціальних стосунків. Результати ми можемо побачити лише після структурних змін особистості. Це і є досягти ремісії. Тому це довгий шлях, який є складним, але вартим, щоб його пройти і жити вільно.

Тільки саме важливе та цікаве
Підписатися на розсилку останніх статей