Життя у мегаполісі: міфи великого міста та складнощі «виживання»

photo

Життя у великих містах сьогодні приваблює більшість людей не лише в нашій країні. Світ швидкими темпами рухається до міського способу життя і за прогнозами вже скоро ми всі будемо жити у великих мегаполісах. Велике місто дає багато перспектив для розвитку, реалізації себе, тут можна швидко пересуватися, мати «все під рукою», працювати (і відповідно заробляти) більше, а ще це комфорт, доступність цікавих заходів та різноманіття в реалізації свої інтересів, активностей, хобі, розширенні кола спілкування і т.д.

Все це мало б позитивно впливати на людину, однак сьогодні працівники сфери охорони психічного здоров’я говорять про збільшення запитів на тривожні та депресивні стани, залежну поведінку, безсоння, загальне погіршення самопочуття, втрата сенсу життя, радості, безперспективність, відсутність енергії та ін.

Чому так відбувається та як ми можемо собі допомогти?

Проблеми, з якими стикається людина у великому місті, можна розділити на дві категорії:

  1. Фізіологічні
  2. Психологічні

Фізіологічні:

Однією з проблем великого міста є постійний вплив на ограни слуху людини. Ми можемо навіть цього не помічати, але наукою доведено, що якщо ми маємо дефіцит тиші, це впливає на роботу мозку, сон, загальне самопочуття. Отож, даруйте собі тишу, хоча б у вечірні години, спробуйте вимкнути усі звуки та потік інформації.

І, до речі, про потік інформації. Його також потрібно дозувати. Перевантаження мозку веде до перевантаження усього організму.

Також серйозною проблемою для людей великого міста є розлади сну. Саме за рахунок часу на сон, ми часто намагаємося вирішити те, що не встигли зробити протягом дня. Бувають і об’єктивні фактори, коли час на дорогу до місця робити чи навчання змушує людей рано прокидатися і недосипати потрібний час.

Сон впливає на роботу всього організму, він є маркером загального стану здоров’я. Як ми спимо, як засинаємо та як прокидаємося  – все це може стати інформацією для діагностування вигорання, депресії, тривожностей. Але працює це і в зворотному напрямку. Обмежуючи себе у сні, ми можемо зіткнутися з тими проблемами, які перерахували.

Тож,  не відмовляйте собі не лише в солодких снах, а і в тому, що дарує нам сон – гарний вигляд, бадьорий настій, правильна робота гормонів та усіх систем організму.

Ми не будемо перераховувати усіх проблем, таких як неправильне харчування, погана екологія та пасивний спосіб життя, які також існують. Але з цим Ви можете звернутися до інших спеціалістів. Нашим завданням було наголосити на тих проблемах, які можуть впливати на психологічне здоров’я. Тому, щоб «вижити» у великому місті:

  • даруйте собі тишу
  • обмежуйте себе в інформації з інтернету
  • спіть стільки годин, скільки потрібно Вашому організму (для кожного ця цифра може бути різною, тож варто поспостерігати за собою та визначити свою власну потребу у сні)

Психологічні:

Психологічні проблеми є досить поширеним явищем серед людей мегаполісів. Депресія, тривожності, ПА, відсутність сенсу в життя, занижена самооцінка, емоційне та професійне вигорання, і це не повний список того, що може чекати нас у великому місті.

Чому так відбувається ?

Думаю, що однією з причин можуть бути «міфи великого міста». Вони складають основу наших глибинних переконань і призводять до психологічних проблем.

Які ж вони, ці міфи?

  1. «Велике місто – це безліч можливостей». І саме цю «безліч» ми обов’язково повинні усі використати. Наприклад, нам мало може бути займатися спортом, відпочивати, проводити час з близькими людьми. Ми обов’язково хочемо все і відразу – ходити на бокс, займатися вокалом, малювати в художній школі, вивчати декілька мов відразу і т.д., а ще при цьому працювати, будувати кар’єру, мати завжди гарний вигляд, бути ідеальними батьками (дружинами /чоловіками) і не мати ніяких проблем зі здоров’ям, як фізичним, так і психологічним. Саме так виглядає «звичайний» графік молодих людей великого міста. Бажання не відстати від інших, слідувати моді, нездатність розставити акценти у своєму житті, веде часто до того, що не лише робота, а і активності втомлюють та виснажують.
  1. «Ти обов’язково повинен бути успішним, заробляти «багато грошей», і вже до 30 років стати «зіркою» в сфері своєї діяльності». При цьому в часі це повинно відбуватися швидко і без перепон. І якщо раптом цього не сталося, людина може відчувати розчарування, тривогу, критикувати себе та працювати ще з більшою силою, провалюючись в глибокі психологічні проблеми.
  2. «Ти завжди повинен бути молодим, радісним, не мати зайвої ваги та не показувати своїх справжніх емоцій». Велике місто віддалило людей один від одного. Через велику зайнятість, ми не можемо будувати та підтримувати близьких стосунків. Спілкування переходить на поверхневий рівень, не даючи розвиватися глибоким почуттям та прив’язаності в дружбі та особистій сфері.
  3. «Все на 100 % як в роботі, так і в житті». Шалений перфекціонізм не дає людям розслабитись, а якщо десь «не на 100%», то краще про це мовчати, при цьому відчуваючи напругу та бажання критикувати себе.
  4. «У всіх все добре, окрім мене». І тут нам на допомогу приходить інтернет з соціальними мережами. Гарні картинки щасливого життя так і сиплються на нас з ФБ та Інстаграм. Активні, молоді, успішні, спортивні люди кожного дня демонструють нам «своє щастя». Для декого такі пости можуть стати справжнім випробуванням. Порівнюючи себе з іншими, люди можуть відчувати тривогу, зниження настрою, сум, біль, неспроможність та безсилля.

Але життя є іншим. Життя є прекрасним та різним. Якщо ми живі люди, то у нас будуть обов’язково помилки, поганий настрій, не дуже добрий вигляд, можливо зайва вага та перепади в кар’єрі на фінансах. І це нормально. Чи не так?

Якщо Вам здалося, що це таки Ваші міфи і Вам вже важко з ними жити, Ви відчуваєте втому, тривогу і взагалі Вам сумно і не радісно досить довгий час, то варто замислитись про те, звідки вони і що робити далі зі своїм життям.

Переглядаючи свої глибинні переконання, ми можемо правильно розставити акценти у своєму житті, вирішити що є для мене головним, а що другорядним, звернути увагу на свою самооцінку та своє оточення, з’ясувати які заборони стоять на перепоні щасливого життя.

Якщо ж Вам важко зробити це самотужки, то приходьте до нас і ми Вам допоможемо.

Справитися з фізіологічними проблемами великого міста допоможуть методи КПТ, а от з міфами мегаполісу допоможе розібратися схема-терапія. Методи дієві, доказові та цікаві. Дозвольте собі не виживати, а бути щасливим навіть з викликами великого міста.

Тільки саме важливе та цікаве
Підписатися на розсилку останніх статей