ЗСЖ – здоров’я чи шкода?

photo

Майже кожен з нас чув про таке поняття як ЗСЖ – здоровий спосіб життя, але не всі до кінця розуміють, що це. Здоровий спосіб життя став досить модним напрямком в нашому житті, але, на жаль, досить багато людей не мають уявлення про те, в чому його суть. У гонитві за картинкою і вигаданим ідеалом, ми не бачимо того, що заховано всередині даної абревіатури. Мова ведеться виключно про ваше здоров’я і ніяк про вигадані стандарти краси. Цей спосіб життя допомагає вам відчувати себе добре кожен день і не бути вразливим для різних хвороб. Фізична активність, правильне харчування, режим та інші пункти – запорука до щасливого і здорового життя. Але все ж потрібно розібратися, що саме входить до такого поняття як ЗСЖ?

Поняття здорового способу життя, або що це таке?

Дуже багатьох турбує питання, що таке ЗСЖ (здоровий спосіб життя) і які його складові, але для початку потрібно розібратися з самим поняттям. Раніше для цього було достатньо виконувати деякі фізичні вправи і дотримуватися певного раціону харчування, але на сьогоднішній день цього вже мало. Так що ж він в себе включає?

 1. Активність. Це як мінімум 30 хвилин легкого аеробного навантаження кожен день. Зарядка, ходьба або біг – це вже залежить від вас.
 2. Раціональне харчування. Потрібно стежити за кількістю білків, жирів і вуглеводів, вони повинні відповідати потребам вашого організму.
 3. Психогігієна. Від психічного стану, безпосередньо залежить наше фізичне здоров’я, тому важливо навчитися керувати емоціями, вміти розслаблятися, позбавлятися від негативу, який, в свою чергу, може провокувати неврози.
 4. Чергування навантажень і відпочинку. Працювати, вчитися, тренуватися – це все дуже важливо, але не можна забувати і про відпочинок, так як без нього, людина не має можливості відновитися і набратися сил на наступний день. Втома може накопичуватися і це призводить до дуже багатьох, різних захворювань. Саме через це, потрібно вміти і працювати, і відпочивати.
 5. Профілактика захворювань. Йдеться про банальні правила гігієни, щеплення, створення здорових умов праці та іноді проходити повне обстеження організму у різних лікарів.

ЗСЖ, з чого почати?

Починати щось нове завжди дуже важко, але немає нічого неможливого. Найкращим рішенням для нового способу життя – це створити план дій. Для ЗСЖ дуже важлива систематичність, тому необхідно вибудувати модель поведінки протягом тривалого періоду. Наприклад, скласти розпорядок дня і намагатися постійно його дотримуватися.

Так само, дуже важливим кроком є ​​відмова від усього що негативно впливає на ваше психічне і, що важливо, на фізичне здоров’я. Звичайно, кидати шкідливі звички такі як: фаст-фуд, куріння або навіть алкоголь, досить важко, але без цього ЗСЖ неможливий. Якщо цього не зробити, то наступні результати і в принципі всі ваші зусилля будуть марними. Щоб було легше відмовитися від будь-якої залежності, її можна замінити на корисну звичку. Корисні дії, як і шкідливі, при регулярному повторенні також входять в звичку. Тому, якщо привчити організм, наприклад, до правильної їжі, у вас навряд чи залишиться бажання харчуватися у фаст-фуді, знаючи всі недоліки цієї їжі.

Якщо ви пройдете ці перші кроки, ви будете набагато ближче до ЗСЖ і ваше самопочуття і якість життя значно покращитися.

Мета ЗСЖ

Найголовнішою метою ЗСЖ – це бути здоровим і добре себе почувати, але насправді в цьому пункті міститися дуже багато підпунктів:

 • значно зменшити ризик серйозних захворювань;
 • поліпшити імунітет;
 • налагодити функціонування всіх систем організму;
 • рухова активність поліпшить загальний стан тіла;
 • зберегти гарну і пружну шкіру;
 • вивести токсини і шлаки;
 • підвищення сил і енергії завдяки правильному способу життя сприятимуть
 • досягненню цілей і успіху;
 • здоровий стан забезпечить настрій і оптимістичне ставлення до життєвих негараздів;
 • буде легше відмовитися від шкідливих звичок;
 • привести в порядок психічний стан, тим самим покращити стосунки з оточуючими людьми;
 • життя в природному біоритмі забезпечить ідеальний духовний і фізичний стан організму;
 • життя буде довгим і безхмарним, а старіння – здоровим і безпроблемним.

Шкода здорового способу життя

Ми звикли до того, що ЗСЖ приносить тільки користь, але це зовсім не так. Так, а яку же шкоду може нести здоровий спосіб життя? Навіть звучить нелогічно, але давайте розбиратися.

Перше, це зайве фізичне навантаження. Людина може занадто захопитися і перестаратися. Якщо не враховувати поточний стан здоров’я при великих навантаженнях, то це може привести до дуже негативних наслідків, таких як: м’язові болі, загострення хронічних хвороб, порушення метаболізму, а також різні травми. Дуже важливо збільшувати навантаження поступово, щоб організм звикав.

І друге, це дотримання занадто суворої дієти. Існує такий міф, що чим менше їжі (калорій) ви вживаєте, тим швидше і здоровіше худнете, але це зовсім не так. Насправді, харчування має бути збалансованим. Вашому організму потрібно все, як і білки, так і жири, як і солоне, так і солодке. Не можна себе обмежувати в тому, чи іншому продукті.

«Все, що переходить в крайності вже несе шкоду, нашому організму абсолютно протипоказано харчуватися тільки зеленою рідиною і вираховувати кожну калорію. За визначенням МОЗ ще в 1948 році – «здоров’я –це фізичне, психічне і соціальне благополуччя».

Складові ЗСЖ

Так як ми вже знаємо що ЗСЖ може нести шкоду нашому організму, то які ж повинні бути його складові, щоб все було добре і такий спосіб життя приносив виключно користь?

 1. Правильне харчування. У раціоні людини має бути збалансована кількість білків, жирів і вуглеводів, а це означає що продукти, які ви вживаєте, повинні бути різноманітними, тобто, в вашому раціоні повинні бути присутні продукти як рослинного, так і тваринного походження. А також не можна забувати про воду. В день потрібно випивати не менше 1,5 л, але все ж таки краще не менше 2л.
 2. Рухова активність. Не обов’язково бути спортсменом, щоб забезпечити організму рухову активність. Не потрібно виснажувати себе тренуваннями, якщо вам це не подобається, досить іноді робити ранкову зарядку на 10-15 хвилин, або ж просто гуляти. 10000 кроків у день більш ніж достатньо для вашого здоров’я. Так само ви можете вибрати будь-яку активність, яка вам до душі. Якщо ви відчуваєте себе не комфортно в спортзалі і йдете туди через сльози, припиніть це робити! Ви можете замінити його на будь-яку іншу активність: йога, плавання, катання на велосипеді або самокаті і багато іншого. Те, чим ви займаєтеся, повинно бути вам в радість і приносити задоволення.
 3. Відмова від шкідливих звичок: куріння, вживання алкоголю і наркотиків. Звичайно, набагато краще, щоб такі звички ніколи і не з’являлися у вашому житті, але якщо це і сталося, то ніколи не пізно все виправити!
 4. Дотримання режиму відпочинку і праці. Потрібно розуміти, що робота, навчання та інші справи – це дуже важливо, але час на відновлення, як і фізично, так і морально теж обов’язково повинен бути. Хороший міцний сон – запорука гарного відпочинку і відновлення. Оптимальна тривалість сну людини повинна складати 6-8 годин. Недолік сну шкодить вам, також, як і надмірний сон. Але не забувайте про моральний відпочинок, це – наприклад подивитися фільм, почитати улюблену книгу або помалювати, все залежить від ваших уподобань. Якщо не давати собі час на відпочинок, ви можете дуже швидко «перегоріти» і це позначиться на психічному та фізичному здоров’ї.
 5. Особиста гігієна. Піт і жир, який виділяється залозами шкіри, в сукупності із зовнішніми забрудненнями є хорошим середовищем для появи і розмноження різних бактерій і мікробів, що сприяє різним захворюванням. Тому ви повинні підтримувати свою шкіру в чистоті.

Тільки саме важливе та цікаве
Підписатися на розсилку останніх статей