photo

Головний біль напруги

Одна з найбільш поширених форм головного болю, з якою час від часу зустрічається кожен з нас, і яка в значній мірі може погіршити працездатність і якість життя – головний біль напруги.

Для головного болю напруги характерні такі симптоми:

 1. Біль відчувається з обох сторін голови і зазвичай описується як «стискає, мов обручем»
 2. Виразність болю – помірна, її інтенсивність не росте у разі фізичної активності
 3. Не супроводжується нудотою, непереносимістю світла або гучних звуків
 4. Посилення болю при розвитку емоційних переживань і полегшення при психологічному розслабленні.

Головний біль напруги може бути як епізодичним, так і хронічним (триває 15 і більше днів на місяць протягом більше, ніж 3 місяці). У разі хронічного болю, що часто буває при депресії і тривожних розладах, спостерігаються больові відчуття / відчуття дискомфорту в ділянці потилиці, задньої поверхні шиї, пов’язані з напругою м’язів голови і шиї, які наростають по мірі збільшення інтенсивності і частоти епізодів головного болю.

Основна причина нападів головного болю такого типу – емоційний стрес, як ситуативний, так і хронічний. З іншого боку, так як головний біль напруги пов’язаний з перенапруженням м’язів, то крім стресу, який сам по собі викликає м’язовий спазм, м’язовий фактор також відіграє важливу роль – тривале незручне положення шиї і голови під час роботи за комп’ютером, за кермом і т.д.)

Що може допомогти при виникненні головного болю напруги?

 1. Спробуйте відвернути свою увагу від стресової ситуації і своїх переживань і направити її на більш позитивні емоції і приємні активності: поговоріть з кимось із близьких на абстрактні теми, послухайте улюблену музику, зробіть вправи на дихання
 2. Постарайтеся знизити м’язову напругу. Використовуйте метод м’язової релаксації за Джейкобсоном або інші методи, спрямовані на розслаблення м’язів.
 3. Намагайтеся не допускати надмірного прийому лікарських засобів, які в даному випадку є мало ефективними.

Слід пам’ятати, що тільки поєднання правильно підібраної медикаментозної терапії, психотерапії, масажу комірцевої зони і фізичних навантажень можуть полегшити перебіг і запобігти хроніфікації головного болю напруги.

  Записатися на
  консультацію