Депресія - це?

Як часто Ви чуєте фрази: я втомився, немає сил, мені сумно, у мене безсоння, я постійно хочу спати, у мене немає бажання жити і працювати? Здається, що кожен з нас колись стикався з подібними проблемами, які є маркерами «депресивних станів».

Як же відрізнити просто «поганий настрій» від серйозного психоневрологічного діагнозу, під назвою «ДЕПРЕСІЯ».

 • Це хвороба, а не смуток через життєві негаразди
 • Без лікування вона може перейти в хронічну форму
 • Під час депресії відбуваються від 40% до 60% від всіх скоєних суїцидів
 • Вона робить неможливим повноцінне та якісне життя

Симптоми депресії

Депресія – хворобливий стан, що проявляється в психічних (пригнічений настрій, тривога) і фізичних (зниження загального тонусу, сповільненість дій, втрата апетиту, сну, зниження концентрації і проблеми з пам’яттю) розладах. Як відомо, ці порушення мають різні ступені тяжкості. Поступово вони призводять до того, що людина не може реалізуватися в професійному та соціально-побутовому плані.

Депресія складна і непередбачувана, як і характер людини. Прийнято розрізняти м’яку, або мляву депресію, і «ажитировану», при якій відчуття туги супроводжується сильними емоціями.

Ви хворі або «просто втомилися»?
Причинами депресії є хронічна перевтома, ситуація, що травмує психіку, перенесене горе. Депресивні стани можливі як наслідок перенесених захворювань, або порушень центральної нервової системи.

Когнітивна тріада депресії включає:

 • Негативне сприйняття світу
 • Негативне сприйняття майбутнього
 • Негативне сприйняття себе

Лікування депресії

Когнітивно-поведінкова психотерапія депресії – міф чи «доказова терапія».

За даними Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я більше 300 мільйонів чоловік в світі страждає депресивними порушеннями. На жаль, Україна займає одне з провідних місць в Європі, де кількість пацієнтів з депресією є найбільш високою. У зв’язку з цим лікування депресії в Україні в цілому, і в Києві зокрема, методами когнітивно-поведінкової терапії є більш ніж актуальним.

Лікування депресії без медикаментів – це можливо?
Депресія потребує лікування. Навіть депресія слабкої ступені, яка «і сама пройде», позбавляє людину радості життя, перешкоджає спілкуванню, веде до втрати життєвих позицій. Чи можна вилікувати депресію без ліків? Прекрасні результати впливу на депресивні стани дає лікування  депресії методом КПТ. Когнітивно-поведінковий підхід при лікуванні депресії є сучасним і науково-аргументованим видом психотерапії.

Процес лікування депресії

  1. Діагностика та обстеження
  2. Навчання пацієнта щодо суті депресії (псіхоедукація)
  3. Поведінкова активація
  4. Когнітивні втручання – робота з депресивними думками.

Техніки когнітивно-поведінкової терапії при лікуванні важкої депресії
Когнітивно-поведінкова терапія депресії об’єднує когнітивну і поведінкову методологію.

Техніка лікування депресій і неврозів за допомогою КПТ спирається на взаємозв’язок відчуттів і думок. У стані депресії домінують негативні уявлення людини про себе. Метою психотерапії при депресії є зміна емоційного стану і настрою пацієнта.

Когнітивно-поведінкова психотерапія депресії в Києві
Фахівці Київського центру Когнітивно-Поведінкової Терапії трансформують точку зору людини про себе і своє «я» в цьому світі. Такий ефект досягається завдяки корекції фахівцем розуміння пацієнта про необґрунтованість негативної і зниженою оцінки себе і своїх досягнень в минулому, сьогоденні і майбутньому.

Рекомендації з лікування депресії

Ключовим моментом в когнітивно-поведінкової терапії депресії є розуміння пацієнтом причин депресії, створення позитивних уявлень про себе і свої ресурси, формування оптимістичного прогнозу на майбутнє. В результаті використання методів когнітивної психотерапії при депресії пацієнт чітко усвідомлює, що його стан залежить від його власних зусиль, що він сам може впливати на власні емоції і настрій.

Читати більше рекомендацій про методи лікування депресії від кращих спеціалістів України ви зможете в нашій статті “Депресія”

Формат психотерапії при депресії

Когнітивну психотерапію для пацієнтів проводять в індивідуальному і груповому форматі. Індивідуальні форми роботи сприяють створенню довірчих відносин з пацієнтом і позитивному емоційному контакту. В результаті якого когнітивно-поведінкова терапія при лікуванні депресії дає блискучі результати.

  Записатися на
  консультацію