Страх зійти з розуму достатньо поширена фобія в наш час. Як правило, причиною таких тривожних переживань є своєрідною реакцією психіки на стрес і перевантаження. Але все ж таки, така фобія може і бути сигналом або навіть ознакою будь-якого психічного захворювання, розладу (як правило, в початковій стадії розвитку захворювання).

Що робити, якщо відвідав такий страх?

Звичайно, найвірнішим рішенням буде звернутися за допомогою до фахівця. Він допоможе вам зрозуміти чому з’явилася ця фобія і що з нею потрібно робити, а точніше як саме від неї позбутися. На консультації ви отримаєте точну відповідь що послужило появі такого страху, чи це реакція на стрес і як правильно відновити свої сили і відпочити, або ж це симптом розладу і що в такому разі потрібно робити.

Симптоми

Ознак такої фобії не одна і не дві, а саме:

 1. Частий гнів і бажання конфліктувати
 2. Часті напади істерики
 3. Відчуття клубка в горлі
 4. Меланхолія
 5. Часті нервові зриви
 6. Потреба перевіряти кожну деталь по кілька разів
 7. Підвищена сльозливість

Якщо ви помічаєте за собою навіть нехай дві ознаки з семи, цього вже достатньо щоб звернутися за допомогою. Не пускайте все на самоплив. Якщо ви не пропрацюєте початкові симптоми, то можуть виявлятися і інші й ваш стан відповідно погіршиться.

Як лікувати страх зійти з розуму

Потрібно розуміти, що вилікувати самому такий страх неможливо, але можна поліпшити свій стан та зменшити рівень паніки:

 1. Розкажіть про ваш страх рідним і близьким. Слова підтримки, обійми і проведений час разом підуть вам тільки на користь.
 2. Намагайтеся «відганяти» негативні думки з вашої голови. Постарайтеся думати реалістично. Поговоріть з собою і запитайте, чому я цього боюся? Що може відбутися щоб це сталося? Які у мене є передумови цього бояться? Подумайте, наскільки ваш страх реальний, наскільки він обґрунтований.
 3. Регулярні вправи на дихання і медитації теж можуть стати хорошим «помічником».

Але потрібно розуміти, що самому вилікувати страх зійти з розуму неможливо і обов’язково потрібно звернутися за допомогою до психотерапевта, який підбере для вас індивідуальне лікування і пройде з вами кожен крок.

Процес лікування у психолога

Найперше що вас чекає – це діагностика. Діагностика є невід’ємною і дуже важливою частиною лікування. Страх як феномен може бути ознакою різних захворювань, а не тільки бути фобією. Діагностування страхів допоможе розібратися в причинах вашого страху, у впливі його на вас. Так само від такої зустрічі залежить метод, який підійде вам і буде найефективнішим.

Методики діагностики страху бувають найрізноманітнішими: малюнки, тести та інші варіанти. Завдяки їм, психотерапевт дізнається істинні ваші страхи, їх причини та їх вплив на ваше життя.

Далі йде сама терапія. Ви разом з вашим психотерапевтом повернетеся в ваше минуле, щоб побачити, як саме минулий, негативний досвід і різні стресові ситуації можуть впливати на ваші думки, переконання і на те, як ви бачите світ на даний момент. Після цього ви зосередитеся на тому, що відбувається у вашому житті прямо зараз.

Слухаючи всі рекомендації фахівця, ви зможете забути про свою фобію і прожити багато радісних, спокійних моментів без паніки і тривоги.

  Записатися на
  консультацію